All in One SEO Eklentisi Hızlı Kurulum Ayarları

WordPress altyapılı siteniz için bir çok SEO eklentisi bulunuyor. All in one SEO Pack bunlardan en popüler olanlarından birisidir. Acemi kullanıcılar için bile kolay ayarlara sahiptir.

WordPress aslında doğal bir SEO yapısına sahip. Kalıcı bağlantı (permalink) yapısı, url düzeni varsayılan olarak SEO’ya uygun gelir. Ancak arama motorlarında daha iyi sonuçlar almak için SEO eklentilerini mutlaka yüklemelisiniz.

All in One SEO Eklentisi için kurulum ayarları

Eklentiyi kurduktan ve etkinleştirdikten sonra yapılandırmaya geçebilir. AIOSEO eklentisi menünüzde Başlangıç ayarının hemen altında All in One SEO adıyla yerleşir. Tıklayarak “All in One SEO Pack Eklenti Ayarları” kısmına geçiş yapın.

İlk ayarlar

WSC’nin ayarları aşağıdaki gibidir.

aiseo genel ayarlar

Yukarıda gördüğünüz orijinal başlığı kullan kısmını pasif yapıyorsunuz ve sitenizin başlığını eklenti üzerinden yazıyorsunuz. Aşağıdaki resimde örneğini görebilirsiniz.

Ana sayfa seo ayarları

aioseo ana sayfa ayarlari

Ana Sayfa Başlığı:  Blog adınızı Anahtar Kelime veya etiket satırı ile birlikte kullanın . (Örnek: Web Site Canavarı – Web Sitesi Nasıl Yapılır – Kolay Web Site Rehberi) Örnekte verdiğim başlığı neden kullanmadım derseniz, WSC sadece web sitesi yapımı anlatmadığı için tek bir kelimeye odaklamak istemedim. Belli bir kategoride yayın yapıyorsanız siz kullanabilirsiniz. Bu alan çok güçlüdür.
Ana Sayfa Açıklama : 160 karakterde sitenizin ne hakkında olduğunu yazın. Anlamlı, bilgilendirici ve anahtar kelime açısından zengin olmalı. Bu alanda web siteniz hakkında detaylı açıklama girebileceğiniz kısım. Eğer yazdığınızı beğenmiyorsanız boş bırakabilirsiniz. Sonra tekrar deneyin.

Diğer ayarları kurulumda geldiği gibi kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda All in one SEO eklentisinin hızlı kurulumunu anlattık. Gördüğünüz gibi 10dk’yı geçmeyecek bir işlem ile WordPress SEO ayarlarınızı güçlendirebilirsiniz.

 

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x