Home / Wordpress / WordPress 5 Güncellemesi Hakkında

WordPress 5 Güncellemesi Hakkında

Yazılımlar için ana güncelleme rakamları her zaman önemlidir. Yazılımın major sürümüdür. Daha iyi anlamanız için Apple’ın iOS güncellemelerini örnek gösterebiliriz. iOS 10 sürümü 9 serisine göre bir çok yenilik getirir. Fakat 10.1 sürümü daha ufak yenilikler ve güvenlik güncellemeleri içerir.

WordPress hakkında

WordPress ise 2003 yılından bu yana yayında ve 15 yıl aradan sonra ana sürüm WordPress 5’e geçiş yapıyor. Yeni sürümün önemli yeniliği Gutenberg eklentisi geçtiğimiz haftalarda yayınlanmıştı. Daha kolay site düzenlemek için geliştirilen bu eklenti, sitenize içerik eklerken daha iyi tasarımlar kullanabilmeniz için geliştirildi. Artık hedeflerde değişti ve herhangi bir panel bilgisi olmayanın da sitesini güncellemesini sağlamak takımın hedefi olmuş gibi gözüküyor.

WordPress 5 Yenilikleri

WordPress, yaklaşık 4 yıldır güncellemediği arayüzünü de değiştirdi. Hedef yine daha çok kullanıcı dostu olmak. REST API üzerinde de büyük değişiklikler yapılmış.

Kodlamaya gerek kalmadan tema oluşturabilme özelliği ve önceki sürümlerde gelen Gutenberg eklentisi.

Şimdilik bilgiler bunlar. Detayları WordPress 5 sürümünü inceledikten sonra sunacağız.

Uyarı

Bu arada güncelleme web sitenize otomatik olarak gelecek fakat kullandığınız temanın WordPress 5 sürümüne uygun olup olmadığını araştırdıktan sonra güncelleme yapın.

About root

Özellikle Wordpress konusunda paylaşım yapmak keyifli geldiği için yazıyoruz. Ticari hizmetimiz bulunmamaktadır. Sorularınız için ilgili yazılardaki yorum alanını kullanabilirsiniz.

Check Also

hueman tema inceleme

Hueman WordPress Tema İnceleme

Hueman, WordPress dizinindeki en popüler ve yüksek puan alan ücretsiz temalardan biridir. Modern bir tasarıma …

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x